Polyuretanové elastomery

Polyuretanový elastomer se vyznačuje vysokou oděruvzdorností a houževnatostí, při velké pevnosti v dalším trhání a příznivou pružností. Vlastnosti materiálů lze měnit dle přání zákazníka např. tvrdost od 15 ShA do 75 ShD, lze snadno měnit barvu nebo připravit některé konstrukční dílce tvrdosti např. 80 ShD atd. Dobré vlastnosti se projeví především při dynamickém zatížení.

Nově jsme schopni vyrábět i gelové výrobky, např. různé gelové podložky či výplně cyklo sedadel.

Výrobky z polyuretanových elastomerů jsou vyráběny na odlévacím zařízení francouzské firmy Baulé a jsou používány systémy renomovaných světových firem jako je např. DOW, Bayer, Elastogran, Notedome, nebo ERA.

Technologie výroby odléváním je velmi variabilní a nevyžaduje drahé tlakové formy a proto lze ekonomicky vyrábět i velmi malé série či prototypy. Lze provádět také vlastní poplastování kovových nebo plastových dílců polyuretanem. Materiály s vyšší tvrdostí lze třískově obrábět. Některé námi připravované elastomery mají potravinářský atest.

Použití

Pojezdová kola a kolečka, podávací kola a kolečka, bandáže kol pro manipulační techniku, válce, silentbloky, přítlačné a podávací kladky, hřebeny pro skladovací a manipulační palety např. pro automobilové karoserie, dočasné ochrany karoserií automobilů při montáži, sekací válce, stírací lišty, břity, pružiny, kroužky, membrány, poplastování skluzů a dopadů abrazivních materiálů, polyuretanová síta, polotovary pro strojní obrábění, polyuretanové desky,sekací kláty pro masný průmysl atd.

Ukázka lití do formy

 

Stříkané ochrany

Stříkané ochrany

Vyrábíme ochrany karosérií automobilů, které chrání povrch karosérie před poškozením při montáži

Polyuretanové hřebeny

Vyrábíme polyuretanové hřebeny pro přepravní palety

Pojezdová kola a kolečka

Vyrábíme a renovujeme nejrůznější pojezdová kola a kolečka

Polyuretanové desky

Vyrábíme PU desky tloušťky od 3 mm rozměrů dle přání zákazníka. Z desek lze vyřezat nejrůznější i třeba složité tvary pro výrobu např. těsnění.

Stříkané polyuretany

Stříkané polyuretany

Od konce roku 2013 jsme schopni nanášet několikamilimetrové vrstvy polyuretanu na nejrůznější podklady stříkáním dvojsložkového systému Metaline

Odlévací stroj Baulé

Odlévací stroj Baulé

V roce 2008 jsme pořídili pro odlévání stroj francouzské firmy Baulé, který podstatně zvýší kvalitu a produktivitu výroby

ČeskyEnglish

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout